Hvordan bygger vi gode ambassadører for betongbransjen?

Med ønske om å styrke bransjens aktiviteter inn mot myndigheter og politikere, inviterer vi til en samling med fokus på hvordan vi kan oppnå god dialog i møte med lokale politikere.
Betong Norge har i flere år hatt et tett samarbeid med en av Norges fremste eksperter på kommunikasjon, Henriette Grønn. Hvert år inviterer vi til medlemsseminarer med fokus på hvordan vi kan styrke vår kommunikasjon med omverden for å nå våre mål. Medlemsseminarene «Hvordan bygge gode ambassadører for betongbransjen» og «Hvordan bli bedre i din kommunikasjon med kunden» er svært populære og nå inviterer vi til ambassadørsamling i forbindelse med Regionsmøte Sør i Stavanger, den 23. oktober.
Innhold
• Hvorfor er dette viktig? Betydningen av bransjens omdømme.
• Hvilke saker prioritere Betong Norge – hva kan vi få til sammen r?
• Hvordan kommuniserer vi? Hva gjør en god bransjeambassadør?
• Hvordan øke sannsynligheten for gjennomslag hos de vi møter
• Hvordan får vi et godt møte som bransjeambassadører?
• 20 konkrete råd på forberedelser, selve møtet og etter møtet.
• Hva skal du bli bedre på?
Vi blir aldri ferdig utlært, så la oss spille hverandre gode og bli enda bedre bransjeambassadører sammen!
Foredragsholdere: Henriette Grønn, Business is Personal, og Jørgen Bruserud Elstad, politisk rådgiver i Betong Norge.
Målgruppe: Daglig leder, marked, salg i betongbransjen.
Seminaret er gratis for medlemmer av Betong Norge, det starter kl. 09:00 og avsluttes med lunsj kl. 11:30. Etter lunsj kan du delta på Regionsmøte Sør som avholdes i tilknytning til medlemsseminaret, mer informasjon og påmelding her.
Om foredragsholderen
Henriette Grønn er en av våre mest erfarne kommunikasjonseksperter og lederutviklere, med erfaring fra bl.a. Microsoft, First House og Geelmuyden Kiese. Hun har jobbet med alle sider av ekstern og intern kommunikasjon, som eksempelvis salg, lederkommunikasjon, samfunnspåvirkning, PR, krise- og interkommunikasjon. I dag leder og driver hun rådgivningsbyrået Business is Personal AS. Mer om Henriette her.
Jeg har deltatt på flere av Henriettes seminarer, og de er alltid givende. Hun har en unik evne til å tilpasse innholdet til oss som er til stede, noe som skaper god dynamikk i gruppen. Jeg tar med meg verdifulle perspektiver – og ny energi – inn i arbeidshverdagen.
Tone Østnor, regionssjef Midt- og Nord Norge, Heidelberg Materials Sement Norge
Vi har benyttet Henriette til en intern ledersamling hos Betong Øst, og alle var svært fornøyde. Hun ga oss nyttige verktøy til å styrke kommunikasjonen og lederskapet vårt.
Øystein Bækkelien, daglig leder i Betong Øst